4. Pravda a útěk

6. prosince 2006 v 16:00 | ellion |  Konec
Kat pomalu kráčela k sídlu. Po tváři jí stékalo stále víc slz.
Začalo pršet, jako by i nebe plakalo za osud mladého páru.
Došla do sídla, vydala se rovnou do ložnice, kde se převlékla a usnula neklidným spánkem.
Probudila se po pár hodinách, cítila se hrozně, ale nesměla to na sobě dát znát, proto se oblékla, upravila a šla na snídani. Volemort byl u snídaně nějak moc zamyšlený, ani si nevšiml, že je tam Kat přišla.
Ta až dosnídala, si šla pro nějakou knihu. Vybrala si Slavné rody. Sedla si do obýváku a prolistovávala ji, hledala svůj rod.
Voldemort jí říkal, že je z velmi významné čistokrevné rodiny. Po několikahodinovém hledání konečně našla to, co hledala, ale čekal jí mírný šok. Přečetla si, že je potomkem Roweny z Havraspáru a také u jmen jejich rodičů nebylo datum úmrtí a to znamenalo jediné.
Její rodiče žijí.
Nemohla tomu uvěřit. Voldy jí celé roky lhal, ale proč? Proč jí neřekl, že má rodinu? Rozhodla se, že je najde. Z toho co vyčetla v té knize zjistila, že její rodiče jsou na straně dobra. Rychle vyběhla nahoru do svého pokoje, kde si zabalila svoje věci do tašky přes rameno. Proběhla hradem a rychlím krokem mířila k jezeru Rose. Od tam přece odcházel Daniel. Prostě půjde stejnou cestou a pokusí se podle magických stop zjistit, kam se přemístil.

************
James, Remus a Sirius slíbili Danielovi, že se půjdou nenápadně podívat k sídlu Pána Zla, jestli je Kat v pořádku. Daniel jim sice musel podrobně popsat cestu, ale to nebyl příliž velký problém.
Mířili zrovna k tomu jezeru, o kterém Daniel mluvil. Byli kousek od jezera, když spatřili dívku , jak jde jejich směrem. Rychle se skryli, aby je nezahlédla.
*************
Když procházela kolem jezera, spatřila jak ji pozorují tři lidé. Nejspíše z Fénixova řádu, nevypadali jako smrtijedi, nebo náhodní pocestní. Hned po tom co se na ně podívala, se schovali tak, aby je nebylo vidět.
Kat ale nutně potřebovala, aby jí někdo pomohl dostat se za rodiči.
"Stůjte, počkejte!!" vykřikla a rozběhla se k nim. Oni smířeni s tím, že byli stejně viděni vylezli z úkrytu a počkali než k nim doběhne dívka.
Sirius se hned zeptal "Ty jsi Kathrin? Ta o které mluvil Daniel?".
Kat to trochu překvapilo, ale hned jí došlo, že se asi Daniel zmínil, že na hradě ani v jeho okolí není žádná jiná dívka jejího věku.
"Ano to jsem já. Potřebuji pomoct. Já-no utekla jsem, pomůžete mi?" zeptala se opatrně Kat svíravíc pevně svou hůlku v kapse.
"Samozřejmě, vezmeme tě k nám, ale proč jsi utekla?" ozval se James.
"To je na dlouhé povídání a my nemáme moc času, když nepřijdu na oběd, tak po mě začnou pátrat. Smím se zeptat, vy znáte Maricu Anne Linn a Thomase Charlese Linna?" zeptala se nedůvěřivě Kat.
Věděla, že riskuje, ale opravdu neměli příliž času, jestli nebude jednat hnet, tak ji najdou, Voldemort ji potrest a ty tři zabije.
"Ale jistě jsou u nás v řádu, proč se ptáš?" odpověděl překvapeně Remus.
"Pojďte, povím vám to po cestě." jak řekla tak udělali.
Vydali se pěšky za přemisťovací bariéru.
Kat mezitím začala povídat "Moje celé jméno je Kathrin Marica Linn, proto se ptám. Myslela jsem, že moje rodina je celá mrtvá, ale dnes jsem si četla knihu Slavné rody a zjistila jsem, že žijí a jsou na vaší straně. Chci je poznat, tak jsem utekla. Oni ví co se mnou je?"
Remus, James i Sirius byli nanejvýš překvapeni.
Jako první se vzpamatoval Remus "Všichni si mysleli, že tě Voldemort zabil. Tvoje rodiče tou ztrátou hodně trpěli, ale už se vzpamatovali. Už je to dávno pryč. Celé ty roky tě vychovával Voldemort?"
"Ano" Víc už Kat říct nestihla, protože se dostali za přemisťovací bariéru.
James chytil Kat za ruku, aby ji přemístil. Poté se ozvalo trojnásobné puf a byli pryč.
Objevili se na Grimmauldově náměstí. James jí pošeptal adresu a mezi domy číslo jedenáct a třináct se objevil další dům. Došli ke dveřím a zaklepali.
Otevřela jim paní Weasleyová "Och ty budeš Kathrin, že ano. Copak tu děláš? Remusi proč jste ji přivedli?"
"Utekla jsem" odpověděla Kat za Remuse a vešla dovnitř.
"Před chvílí začala schůze, Brumbál už tam je pospěšte si." dodala paní Weasleyová než vešla do velkých dveří, kde se nejspíš konala schůze.
"Pojď za mnou, seznámím tě na schůzi s rodiči" popohnal ji James.
Vstoupili do stejných dveří jako paní Weasleyová. Všechny pohledy se stočily k nově příchozím. Remus se ujal představování:
"Chtěl bych vám představit někoho o kom jsme si všichni mysleli, že už nežije. Kathrin Marica Linn."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tessik Tessik | 1. února 2007 v 20:53 | Reagovat

Supr kapitola

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama